Aktualności
Szanowni Klienci, Z dniem 20.04.2020 zostanie wznowiona możliwość wysyłania palet pobraniowych za pośrednictwem firmy Rhenus.   Pozdrawiamy, KurierNaCzas.pl Czytaj więcej »
Więcej aktualności »

GEIS - przesyłki niestandardowe - BARDZO WAŻNE !!!

2018-09-01 19:19:43

Szanowni Klienci,

Od dnia 1 września 2018 roku firma kurierska Geis wprowadziła zmiany związane z przesyłkami niestandardowymi.

W przypadku stwierdzenia przez firmę Geis, że przesyłka nadana jako standardowa jest przesyłką niestandardową i nie została zaznaczona (opłacona) usługa dodatkowa za przesyłkę niestandardową to wówczas zostanie naliczona dodatkowa opłata za brak zaznaczenia usługi NST (niestandardowa paczka) ze względu na konieczność prowadzenia manualnego procesu sortowania takich paczek. Koszt dodatkowy takiej dopłaty to jest 70,00 zł brutto.

Prosimy o każdorazowe zaznaczanie przy składaniu zamówień usługi NST dla paczek niesortowalnych (kryteria poniżej) co będzie skutkowało naliczeniem opłaty zgodnie z obowiązującym Cennikiem, a tym samym brakiem naliczenia w/w dopłaty.

Paczka niestandardowa NST to paczka:

- o nieregularnym kształcie (okrągłym, owalnym, cylindrycznym, przynajmniej jeden bok nie ma płaskiej powierzchni i z przynajmniej jednym zaokrąglonym kątem) np. tuby, wałki materiałów, koła, opony, beczki, wiadra, worki, karmy owinięte folią, paczki z wystającymi zabezpieczonymi elementami,

- z wystającymi sznurkami lub kawałkami folii, które mogłyby uszkodzić sorter lub rolki,

- składająca się z trwale połączonych folią i/lub taśmą kartonów o różnej wielkości, których ostateczny kształt nie stanowi prostopadłościanu,

- dwa lub więcej foliopaki połączone w jedną całość,

- na której dystrybucję wydał zgodę dział operacyjny oraz dział bezpieczeństwa, która przekracza dozwolone wymiary: 2 x szerokość + 2 x wysokość + 1 x długość = do 300 cm, gdzie maksymalna szerokość to 80 cm, maksymalna wysokość to 60 cm, maksymalna długość to 200 cm.

 

Pozdrawiamy,
KurierNaCzas.pl

« Wróć do listy aktualności